Megi-Dent Szczecin

Protetyka z rehabilitacją

Rehabilitacja protetyczna czyli funkcja i estetyka w jednym. Prawidłowo zaplanowane leczenie protetyczne to nie tylko uzupełnienie brakujących czy zniszczonych zębów. Zadaniem kompleksowego leczenia protetycznego jest też przywrócenie prawidłowego zwarcia, utraconej niejednokrotnie z powodu starcia zębów wysokości , przywrócenie prawidłowej relacji szczęki do żuchwy a co za tym idzie prawidłowej funkcji narządu żucia. Ma to ogromne znaczenie dla wyglądu twarzy ale chroni też przed dysfunkcjami, które mogą objawiać się dolegliwościami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, bólami głowy, karku, szumami usznymi.

Rehabilitacja protetyczna jest procesem, który składa się z wielu etapów . Często konieczna jest szynoterapia i uzupełnienia tymczasowe, które służą adaptacji do nowych warunków zgryzowych. Końcowy efekt jest poprzedzony szeregiem wizyt. Szczegółowe badanie, diagnoza, konsultacje specjalistyczne, plan leczenia i jego konsekwentna realizacja we współpracy z pacjentem prowadzi do sukcesu w postaci pięknego i zdrowego uzębienia.

W naszym gabinecie opieramy się głównie na leczeniu rehabilitacyjnym opartym na metodzie Gerbera. Pracuje nad tym certyfikowany lekarz we współpracy z doświadczonym w rehabilitacji technikiem dentystycznym.
Zawsze indywidualnie dla pacjenta dobieramy rodzaj uzupełnień protetycznych.

rehabilitacja protetyczna szczecin